like 0 Likes

Earn Your Rank 2018

https://www.facebook.com/events/520448511687932/

Info:
Sponsored by XIX Clothing & Ill Threadz, XIX Presents:
Earn Your Rank

Straight Elimination
Top 32 Bracket Style
____________________________
Awards:


Doors Open @10:00am
Battles Start @11:00am
___________________________

Vendors:
-XIX Clothing
-Unfinished Legacy
-TrueSkool
-Willy Sole Kitchen
-Ricanplate
____________________________
DJ Poohbrezzy (Milwaukee, WI)
TBA

Rookies:
1. Jay Ray (Saint Paul, MN)
2. Illete/ Kindred Soulz (Wausau, WI)
3. Kitsune/ Royal Misfits(Milwaukee, WI)
4. Aura/ Motion Disorders (Milwaukee, WI)
5. Sirenio/ Kindred Soulz (Fond Du Lac, WI)
6. Kong (Minneapolis, MN)
7. Link (Green Bay, WI)
8. Nonstop (Chicago, IL)
9. YG (Wausau, WI)
10. Vega (Racine, WI)
11. Willie Wonka/ Motion Disorders (Milwaukee, WI)
12. Alkemy (Madison, WI)
13. Pineapple King (Madison, WI)
14. JJ (Milwaukee, WI)
15. Cheeto (Green Bay, WI)
16. Distinct/ Kindred Soulz (Green Bay, WI)
17. Prowler/ Kindred Soulz (Green Bay, WI)
18. Micheal Rose (Green Bay, WI)
19. Brandon (Green Bay, WI)
20. Tyson (Madison, WI)
21. Manny (Green Bay, WI)
22. Kenji/ Rebels (Burnsville, MN)
23. Astral (Wausau, WI)
24. Outburst/ Self Static (Appleton, WI)
25. Saied (Milwaukee, WI)
26. Here-Re-Go (Milwaukee, WI)
27. Samuel (Wausau, WI)
28.
29.
30.
31.
32.
____________________________

Lieutenants:
1. Cartel (Lima, Peru)
2. Sanji/ Gravity Benders (Milwaukee, WI)
3. Leng (Madison, WI)
4. Myth/ Clan19 (Milwaukee, WI)
5. Matthew (Madison, WI)
6. Struggles/ Clan19 (Appleton, WI)
7. Agility/ Clan19 (Appleton, WI)
8. Rosas (Minneapolis, MN)
9. Asset/ Rythm Attack (HongKong/USA)
10. Vibe/ Clan19 (Milwaukee, WI)
11. Illabeast/ Militia (Iowa)
12. Sky/ Clan19 (Milwaukee, WI)
13. Ant/ Clan19 (Milwaukee, WI)
14. Proof/ Clan19 (Milwaukee, WI)
15. Zetta/ Generation X(Puerto Rico)
16. Creative/ Generation X(Puerto Rico)
17. Francis (Texas)
18. Jori/ Motion Disorders (Milwaukee, WI)
19. Bill Ward/ Chicago Tribe (Chicago, IL)
20. Chovie/ FloorDusters (Madison, WI)
21. Fue/ SideWinders (Wausau, WI)
22. Sinatra (Michigan)
23. RJ Creative (Milwaukee, WI)
24. Addittou (Saint Paul, MN)
25. Allen/ Chicago Tribe (Chicago, IL)
26. Geckon (Wausau, WI)
27. Doua/ SideWinders (Sheboygan, WI)
28. Blazez (Wausau, WI)
29. Swipe (Wausau, WI)
30. Chills (Wausau, WI)
31. Leng/ Self Static (Appleton, WI)
32. Touhue/ Green City Boys (Green Bay, WI)
____________________________

Veterans:
1. Yosha/ Gravity Benders (Milwaukee, WI)
2. Chuck Roc/ Floor Dusters (Madison, WI)
3. Benda/ Motion Disorders (Milwaukee, WI)
4. Mijo/ Motion Disorders (Milwaukee, WI)
5. Alex/ Motion Disorders (Milwaukee, WI)
6. Kid Jungle/ Phazeii (Chicago, IL)
7. Moks (Chicago, IL)
8. Chos'n Wan/ Gravity Benders (Milwaukee, WI)
9. Duka/ Gravity Benders (Milwaukee, WI)
10. GP Slick/ Brickheadz (Chicago, IL)
11. Bochi/ Crooks (Chicago, IL)
12. Jaren/ Chicago Tribe (Chicago, IL)
13. Chango/ Phazeii (Janesville, WI)
14. Riven the Ribbon/ Gravity Benders (California)
15. Cosmic/ Floor Feinz (Michigan)
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
____________________________

Open Styles (Major)
1. Vega (Racine, WI)
2. JoePoppin (Milwaukee, WI)
3. Sage (Madison, WI)
4. PaintChild (Madison, WI)
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
Program:
- 1v1 Rookie Breaking Battle
- 1v1 Lieutenant Breaking Battle
- 1v1 Veteran Breaking Battle
- 1v1 Major Open Styles Battle
Date:
February 17, 2018 (10:00) - Feb 17, 2018 (19:00)
Judge(s):
Breaking Judges:
1. Slim / M63 Crew
2. Assume / Clan19 Crew
3. Crumbles/ Gravity Benders Crew
4. TBA
5. TBA

Open Styles Judges:
1. Meng (Milwaukee, WI)
2. TBA
3. TBA
Prize:
-Rookie
Trophy + XIX Gear + Sole Kitchen Gear

-Lieutenant
Trophy + XIX Gear + 200$ + Sole Kitchen Gear

-Veteran
Trophy + XIX Gear + 200$ + Sole Kitchen Gear

-Major
Trophy + XIX Gear + 100$ + Sole Kitchen Gear
Ticket:
FREE ADMISSION

Address:
Wisconsin, Milwaukee, United States

Organizer:
Bboy Event Team