like 0 Likes

Breakdance i Bryggekælderen 2018

https://www.facebook.com/events/201592357182284/

Info:
Gratis indgang - Free entrance - Entrada libre - Entrée gratuite

KORT OM EVENTET
En GRATIS breakdance dag med to arrangementer, på samme dag under samme tag.
Først på dagen inviterer vi hele familien til en børne breakdance battle. Børn i alderen 6-14 år kæmper om at blive vinderen af 2 mod 2 Breakdance i Bryggekælderen Kids.

Om aftenen kan man opleve en breakdance battle med nogle af verdens bedste breakere, som er klar på at tænde op under Bryggekælderen og gøre det til en ægte 2 mod 2 undergrundsbattle.
Det vil blive en passioneret og vild aften.

Alle i alderen 15+ kan stille op til kvalifikationen, hvis man har lyst til at prøve kræfter med de inviterede dansere.

BAR
Der vil være mulighed for at købe forfriskninger og snacks på stedet under hele arrangementet.

INFORMATION

DATO/DATE - LØRDAG/SATURDAY 25. AUGUST 2018
STED/PLACE - BRYGGEKÆLDEREN / ISLANDS BRYGGE (COPENHAGEN)
TID/TIME - 13:30 - 16:30 KIDS BATTLE
TID/TIME - 18:30 - 22.30 MAIN EVENT
INDGANG/ENTRANCE - GRATIS/FREE
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
BATTLE INFORMATION

DJ
SLOWZ (VIETNAM) x BASSMATI (SLOVENIA)

PRÆMIE/PRIZE
ALT GODT FRA POSEN / EVERYTHING GOOD FROM THE BAG

BØRNE/KIDS BATTLE
SIGN OP/REGISTRATION PÅ DAGEN

MAIN EVENT - SIGNED UP/INVITED DUOS
‼️EVERYONE CAN SIGN UP FOR 2VS2/ ALLE KAN SIGNE OP FOR 2VS2‼️

1) HARLIN x OBI - KOOKOOCEE - FINLAND
2) D LOI x KIEN - SPECIFIC KIDZ - DENMARK
3) THANA x PELE - SPECIFIC KIDZ - DENMARK
4) MARCUS x JOE - ZIGNATION - DENMARK
5) PLUTO x RAMONA - RUFFNECK ATTACK/FLOORPHILIA -UKRAINE/FINLAND
6) JENS x IB - BORN FLOOR CONTROLLERS - DENMARK
7) ARIAN x MAYO - GOODTIMEZ - GERMANY/CROATIA
8) CASTRO x JAMIE - ROCKTHATBEAT - ENGLAND
9) MANUEL x KRESIMIR - ISTRA TI MATERINA - CROATIA
10) YAKOB x VICTOR - FLOORKNIGHTS - NORWAY
11) KOOL MONKEE x TJ - HAMBURGS FINEST - GERMANY
12) EGIL x XANER - MENORES - DENMARK/VENEZUELA
13) DO x J-STICKZ - FLOOR GANGZ - DENMARK
14) DOC x RUNE - TEACHERS GANG - DENMARK
15) KORDIAK x SEBASTIAN - SPINTALES - SLOVAKIA
16) MAX x ALEXANDER - FRESHEST - GERMANY/DENMARK
17) ARMANI x STORM - BERGEN STYLE BOMBERS - NORWAY
18) JAMES x FELIX - COPENHAGEN FINEST - UGANDA/DENMARK
19) GRYM x DOGBITE - RAW RATZ/BREAKADELIC - NORWAY/SWEDEN
20) SANTANA x MIIMO - NICE VIBES - DENMARK/SLOVAKIA

VI SER FREM TIL AT SE JER / WE LOOK FORWARD TO SEEING YOU!
TAK TIL - AMAGER ØST LOKALUDVALG OG AMAGER VEST LOKALUDVALG‼️

✖️Organiseret af RUP - Rolig Under Pres
Program:
SCHEDULE/TIDSPLAN

13:30 - Dørene åbner/ Doors Open
14:00-16:30 - Børnebattle/ Kids Battle
16:30-18:30 - Pause/Chill
18:30-18:45 - Registrering/Sign up
18:45-19:30 - Kvalification og jam/ Qualification and jam
19:30-23:00 - Starter battles/Battle start and cyphers
Date:
August 25, 2018 (13:00) - Aug 25, 2018 (23:00)
Judge(s):
DOMMERE/JUDGES

MELINDA (SWEDEN)
JENS (COPENHAGEN)
TAZZMANIO (UKRAINE)

Address:
Bryggerivägen, Bromma, Sweden

Organizer:
Bboy Event Team